Ammatillisen koulutuksen opettajat

Opettajat

Ahlstedt, Artturi, musiikkiteknologia
  artturi.ahlstedt@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Bondarenko, Mayya, alttoviulu
  mayya.bondarenko@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Bunda, Susanna, huilu
Puhallinkollegion puheenjohtaja
  susanna.bunda@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Dobosiewicz, Krzysztof, D-band ja musiikkiteknologia
  krzysztof.dobosiewicz@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Harju, Lotta, viulu
  040 537 9272
  lotta.harju@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Heiskanen, Tapani, trumpetti
  050 522 4307
  tapani.heiskanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Hiltula, Hannu, bändit ja ryhmäopetus, kosketinsoittimet, piano, säestys, ja saksofoni
säestäjä (rytmi)
  hannu.hiltula@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Huhtinen, Juhana, säestys
säestäjä (klassinen)
  045 139 3914
  juhana.huhtinen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Immonen, Anna, laulu
  anna.immonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Janka-Murros, Antti-Jussi, kansanmusiikki
  antti-jussi.janka-murros@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kallio, Silja, kantele
  040 513 3879
  silja.kallio@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Kalliokoski, Kari, sähkökitara
  040 757 5390
  kari.kalliokoski@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kankaanpää, Katja, viulu
soitinlainat jousisoittimet
  katja.kankaanpaa@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Koistinen, Sonja, alttoviulu ja viulu
  sonja.koistinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Kolehmainen, Jukka, bändit ja ryhmäopetus ja sähköbasso
  jukka.kolehmainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Korhonen, Teija, laulu ja yhteisömuusikko-opinnot
  050-320-8308
  teija.korhonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kupiainen, Tommi, musiikkiteknologia
äänittäjä
  050-365-6222
  tommi.kupiainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kämäräinen, Tomi, musiikkialan toimintaympäristössä toimiminen ja rummut
  tomi.kamarainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Laakso, Markku, kitara
kitara-harmonikka-kantele-laulu-lyömäsoittimet -kollegion puheenjohtaja, ammatillisen koulutuksen aineryhmävastaava (klassinen musiikki)
  markku.laakso@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Lehikoinen, Elina, piano
rytmimusiikkikollegion puheenjohtaja
  050 365 2510
  elina.lehikoinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Lehikoinen, Markku, bändit ja ryhmäopetus ja musiikin hahmotusaineet
  050-465-9724
  markku.lehikoinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Leksis, Sampo, bändit ja ryhmäopetus, musiikkiteknologia, sähkökitara, ja yhteisömuusikko-opinnot
  040 962 0542
  sampo.leksis@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Makkonen, Petri, harmonikka
  petri.makkonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Miettunen, Heidi, AmKo-Sinfonia ja sello
Kamarimusiikin ja orkestereiden vastuuopettaja
  heidi.miettunen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Muona, Jari, viulu
  jari.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Pasanen, Noora, piano
  noora.pasanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Pohjolainen, Pauliina, bändit ja ryhmäopetus ja saksofoni
  044-727-9232
  pauliina.pohjolainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Pyyny, Petteri, musiikkiteknologia
ammatillisen koulutuksen aineryhmävastaava (musiikkiteknologia)
  045-136-0210
  petteri.pyyny@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Ruoho, Niina-Maria, musiikin hahmotusaineet
musiikin perusteet -kollegion puheenjohtaja
  045-139-3909
  niina-maria.ruoho@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Stasevskij, Justas, kamarimusiikki ja piano
  justas.stasevskij@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Tikkanen, Rauno, AmKo-Sinfonia, klarinetti, ja saksofoni
  044-785-7414
  rauno.tikkanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Tyni, Jari, piano
  Kuopio

Törmä, Timo, sello
  timo.torma@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Untamala, Tuomas, kamarimusiikki
kamarimusiikki ja orkesterivastaava
  tuomas.untamala@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Zygaite-Serecke, Vaida, saksofoni
  vaida.serecke@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio