Kuopion konservatorion henkilökunta

Rehtori Esko Kauppinen
Kokonaisvastuu oppilaitoksen toiminnasta
esko.kauppinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 7279 213

Aineryhmävastaava, klassinen musiikki
Markku Laakso, markku.laakso@kuopiokonservatorio.fi, puh. 050 360 4111

Aineryhmävastaava, rytmimusiikki
Tiina Riekkinen, tiina.riekkinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9218

Aineryhmävastaava, musiikkiteknologia
Petteri Pyyny, petteri.pyyny@kuopionkonservatorio.fi, puh. 045 136 0210

Opinto-ohjaaja Anna Tenhunen
Opinto-ohjaus klassinen, rytmimusiikki ja musiikkiteknologia
anna.tenhunen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9235

Ammatillisen koulutuksen opintosihteeri Ritva Miettinen
opintosihteeri.ammatillinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9204

Ammatillisen koulutuksen suunnittelija Piia Suhonen
opintosihteeri.ammatillinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9203

Ammatillisen koulutuksen terveydenhoitaja

Opiskeluterveydenhuollon palvelut 1.8.2022 alkaen

Voit varata ajan puhelimitse puhelinajalla tai sähköisesti eTerveyspalvelujen kautta. Terveydenhoitaja puh. 044 718 6125

Terveydenhoitajien puhelinajat

Ma – to  klo 8 -9, 11-11.30 ja 12-13
Pe         klo 8 -9 ja 11-11.30

Asiointi aina ajanvarauksella.

Lisätietoja vastaanottoajoista: https://www.kuopio.fi/fi/ammattiopisto

Ammatillisen koulutuksen psykologi

Tuulia Nicholls
Kuopion kaupunki / Kasvun ja oppimisen tuki
puh. 044 718 4061, tuulia.nicholls@kuopio.fi
Vastaanotto: Vuorikatu 27 (kouluvirasto)
Ajanvaraus puhelimitse

Ammatillisen koulutuksen kuraattori

Aino Hirvikoski
puh. 044 718 4214, aino.hirvikoski@kuopio.fi
Vastaanotto: Vuorikatu 27 (kouluvirasto)
Ajanvaraus puhelimitse tai sähköpostilla

Oppilaitospastori

Panu Pohjolainen
puh. 040 484 8472, panu.pohjolainen@evl.fi
Kuninkaankatu 12
70100 Kuopio

Tukea toiseen

Kuopion kaupungin 2. asteen opiskeluhuollon palvelun verkkosivu