Musiikkileikkikoulun opettajat ja opetuspisteet

Opettajat

Hentilä, Mirkka, huilu ja musiikkileikkikoulu
Suonenjoen toimipisteen johtaja
  045 136 0206
  mirkka.hentila@kuopionkonservatorio.fi
  Suonenjoki

Huttunen, Marjukka, musiikkitaito
  marjukka.huttunen@kuopionkonservatorio.fi
  Nilsiä ja Suonenjoki

Janka-Murros, Anna, musiikkileikkikoulu ja musiikkipaja
  045-139-3904
  anna.janka-murros@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Juvonen, Mirja, kuoro, lapsikuoro, laulu, laulupaja, ja musiikkileikkikoulu
Siilinjärven toimipisteen johtaja, muskarikollegion puheenjohtaja
  050-463-4831
  mirja.juvonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Knuuttila, Annukka, erityisalkusoitto, kantele, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja piano
erityisopetuksen vastuuopettaja
  050-463-4848
  annukka.knuuttila@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Känninen, Laura, musiikkileikkikoulu
  laura.kanninen@kuopionkonservatorio.fi
  Nilsiä

Laasonen-Vuori, Anu, musiikkileikkikoulu ja musiikkipaja
  050 590 3233
  anu.laasonen-vuori@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Lajunen, Sari, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, alkusoitto
  050 463 4849
  sari.lajunen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Muona, Laura, alkusoitto, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja sello
  040 565 6704
  laura.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio, Siilinjärvi, ja Suonenjoki

Rissanen, Anni, musiikkileikkikoulu ja musiikkitaito
  anni.rissanen@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti ja Siilinjärvi

Opetuspisteet

Kuopion Musiikkikeskus
  Kuopionlahdenkatu 23 C, 70100 Kuopio (C ovi)

Haapakulma
  Haapaniemenkatu 10, 70100 Kuopio

Petonen
  Jalkasenkatu 7, 70820 Kuopio (Pyörön kauppakeskus, musiikkileikkikoulun opetustila)

Soittokunnantalo
  Juankoskentie 9, 73500 Juankoski

Lapinlahden toimipiste, klassinen musiikki ja musiikin varhaisiän opinnot
  Juhani Ahontie 4, 73100 Lapinlahti

Pajulahden koulu
  Kortteisenmäentie 21, 73360 Pajulahti

Siilinjärven toimipiste
  Isoharjantie 4, 71870 Siilinjärvi (Rakennus S3, 3. kerros)

Suonenjoen toimipiste
  Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki (Yrityspuisto Futuria)

Juankosken päiväkoti
  Opintie 6, 73500 Juankoski