Musiikin valmentavien opintojen opettajat ja opetuspisteet

Opettajat

Horttanainen, Pasi, harmonikka
  pasi.horttanainen@kuopionkonservatorio.fi
  Nilsiä

Janka-Murros, Anna, musiikkileikkikoulu ja musiikkipaja
  045-139-3904
  anna.janka-murros@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Juvonen, Mirja, kuoro, lapsikuoro, laulu, laulupaja, ja musiikkileikkikoulu
Siilinjärven toimipisteen johtaja, muskarikollegion puheenjohtaja
  050-463-4831
  mirja.juvonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Knuuttila, Annukka, erityisalkusoitto, kantele, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja piano
erityisopetuksen vastuuopettaja
  050-463-4848
  annukka.knuuttila@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Laasonen-Vuori, Anu, musiikkileikkikoulu ja musiikkipaja
  050 590 3233
  anu.laasonen-vuori@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Lajunen, Sari, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, alkusoitto
  050 463 4849
  sari.lajunen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Muona, Laura, alkusoitto, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja sello
  040 565 6704
  laura.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio, Siilinjärvi, ja Suonenjoki

Rönkkö, Jaana, alkusoitto, kamarimusiikki ja orkesterit, ja viulu
  jaana.ronkko@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti

Salminen, Veera, alkusoitto ja piano
  veera.salminen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Ulmanen, Harri, baritonitorvi, Haapaniemen puhallinorkesterit, musiikkipaja, trumpetti, ja tuuba
  harri.ulmanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Vainio, Minna, alkusoitto ja piano
  minna.vainio@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Opetuspisteet

Kuopion Musiikkikeskus
  Kuopionlahdenkatu 23 C, 70100 Kuopio (C ovi)

Haapakulma
  Haapaniemenkatu 10, 70100 Kuopio

Kotkankallio
  Kotkankallionkatu 12, 70600 Kuopio

Petonen
  Jalkasenkatu 7, 70820 Kuopio (Pyörön kauppakeskus, musiikkileikkikoulun opetustila)

Soittokunnantalo
  Juankoskentie 9, 73500 Juankoski

Lapinlahden toimipiste, klassinen musiikki ja musiikin varhaisiän opinnot
  Juhani Ahontie 4, 73100 Lapinlahti

Pajulahden koulu
  Kortteisenmäentie 21, 73360 Pajulahti

Nilsiän Yhtenäiskoulu
  Syvärintie 47, 73300 Nilsiä

Siilinjärven toimipiste
  Isoharjantie 4, 71870 Siilinjärvi (Rakennus S3, 3. kerros)

Suonenjoen toimipiste
  Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki (Yrityspuisto Futuria)