Opettajat ja opetuspisteet

Opettajat

Ahonen, Arja Linnea, piano
  arja.ahonen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Nilsiä

Antikainen, Heli, piano
  heli.antikainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Bondarenko, Mayya, alttoviulu
  mayya.bondarenko@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Bunda, Susanna, huilu
Puhallinkollegion puheenjohtaja
  susanna.bunda@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Forsberg, Minna, alttoviulu ja viulu
  minna.forsberg@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti

Harju, Lotta, Juniorijouset, Kamarijouset, ja viulu
  040 537 9272
  lotta.harju@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Hautsalo, Hanna, huilu
Nilsiän toimipisteen johtaja
  045 139 3915
  hanna.hautsalo@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Heiskanen, Tapani, trumpetti
  050 522 4307
  tapani.heiskanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Helmi, Rainer, oboe
soitinlainat puhaltimet
  rainer.helmi@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Hentilä, Mirkka, huilu ja musiikkileikkikoulu
Suonenjoen toimipisteen johtaja
  045 136 0206
  mirkka.hentila@kuopionkonservatorio.fi
  Suonenjoki

Hietala, Mika, lyömäsoittimet ja rummut
  mika.hietala@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Hilander, Kati, viulu
  kati.hilander@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Hiltula, Hannu, bändit ja ryhmäopetus, kosketinsoittimet, piano, säestys, ja saksofoni
säestäjä (rytmi)
  hannu.hiltula@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Hoffrén, Anna, piano
  anna.hoffren@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Horttanainen, Pasi, harmonikka
  pasi.horttanainen@kuopionkonservatorio.fi
  Nilsiä

Huhtinen, Juhana, piano ja säestys
säestäjä (klassinen)
  045 139 3914
  juhana.huhtinen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Huttunen, Marjukka, musiikkitaito
  marjukka.huttunen@kuopionkonservatorio.fi
  Nilsiä ja Suonenjoki

Hyttinen, Suvi, Primo-orkesteri ja sello
jousikollegion puheenjohtaja
  suvi.hyttinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Immonen, Anna, laulu
  anna.immonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Immonen, Jussi, piano ja säestys
säestäjä (klassinen)
  jussi.immonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Suonenjoki

Janka-Murros, Antti-Jussi, kansanmusiikkiorkesteri ja kontrabasso
  antti-jussi.janka-murros@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Juvonen, Mirja, kuoro, lapsikuoro, laulu, laulupaja, ja musiikkileikkikoulu
Siilinjärven toimipisteen johtaja, muskarikollegion puheenjohtaja
  050 463 4831
  mirja.juvonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Järveläinen, Lea, piano
  lea.jarvelainen@kuopionkonservatorio.fi
  Suonenjoki

Kallio, Silja, kantele
  040 513 3879
  silja.kallio@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Kankaanpää, Katja, viulu
soitinlainat jousisoittimet
  katja.kankaanpaa@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Karppi, Mikko, kitara
  mikko.karppi@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio, Lapinlahti, Nilsiä, Siilinjärvi, ja Suonenjoki

Karttunen, Teea, huilu
  teea.karttunen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Keskinen, Outi, piano ja säestys
pianokollegion puheenjohtaja, säestäjä (klassinen)
  050 340 6989
  outi.keskinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kivimäki, Marketta, klarinetti ja nokkahuilu
  marketta.kivimaki@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski, Kuopio, ja Siilinjärvi

Knuuttila, Annukka, erityisalkusoitto, kantele, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja piano
erityisopetuksen vastuuopettaja
  050 463 4848
  annukka.knuuttila@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Koistinen, Sonja, alttoviulu, Primo-orkesteri, ja viulu
  sonja.koistinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Koivusalo, Mari, alttoviulu, kamarimusiikki, ja viulu
  040 594 3411
  mari.koivusalo@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski, Kuopio, ja Siilinjärvi

Konttinen, Aino, alttoviulu, Primo-orkesteri, ja viulu
  aino.konttinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Koponen, Marja-Liisa, musiikkitaito
  044-727-9219
  marja-liisa.koponen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Kuikka, Mirja, sello
  mirja.kuikka@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio, Siilinjärvi, ja Suonenjoki

Laakso, Cecilia, kitara ja musiikkitaito
  cecilia.laakso@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Laakso, Markku, kitara
kitara-harmonikka-kantele-laulu-lyömäsoittimet -kollegion puheenjohtaja, ammatillisen koulutuksen aineryhmävastaava (klassinen musiikki)
  markku.laakso@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Lakaniemi, Tapani, huilu
  tapani.lakaniemi@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti

Makkonen, Petri, harmonikka
  petri.makkonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Meriranta, Kirsi, Juniorijouset, musiikkitaito, ja Primo-orkesteri
  045-139-3902
  kirsi.meriranta@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Miettunen, Heidi, sello
Kamarimusiikin ja orkestereiden vastuuopettaja
  heidi.miettunen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Muona, Jari, viulu
  jari.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Muona, Laura, alkusoitto, musiikkileikkikoulu, musiikkipaja, ja sello
  040 565 6704
  laura.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio, Siilinjärvi, ja Suonenjoki

Muona, Leena, alttoviulu, Juniorijouset, ja viulu
  leena.muona@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Naumanen, Tiina, piano
  tiina.naumanen@kuopionkonservatorio.fi
  Siilinjärvi

Paczkowski, Raija-Liisa, klarinetti
  raija-liisa.paczkowski@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Parkkinen, Arto, oboe
  arto.parkkinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Parkkinen, Seppo, käyrätorvi
  seppo.parkkinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Pellinen, Riikka, Juniorijouset, Kamarijouset, ja musiikkitaito
  040-732-1762
  riikka.pellinen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Pirinen, Tiina, huilu
Juankosken toimipisteen johtaja, Siilinjärven toimipisteen johtaja
  045-139-3913
  tiina.pirinen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Siilinjärvi

Pulkka, Laura, piano
  laura.pulkka@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Rissanen, Anni, musiikkileikkikoulu ja musiikkitaito
  anni.rissanen@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti ja Siilinjärvi

Ronimus, Anni, kamarimusiikki ja orkesterit ja viulu
  anni.ronimus@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Ruoho, Niina-Maria, musiikkitaito
musiikin perusteet -kollegion puheenjohtaja
  045-139-3909
  niina-maria.ruoho@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Ruoho, Ossi, baritonitorvi ja pasuuna
  ossi.ruoho@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Rönkkö, Jaana, alkusoitto, kamarimusiikki ja orkesterit, ja viulu
  jaana.ronkko@kuopionkonservatorio.fi
  Lapinlahti

Saarento, Leena, piano
  leena.saarento@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Saastamoinen, Pirkemari, huilu
  pirkemari.saastamoinen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Suonenjoki

Sadovnitchaia, Natalia, piano ja säestys
säestäjä (klassinen)
  natalia.sadovnitchaia@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Savolainen, Simo, piano
  simo.savolainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Savonen, Paula, viulu
  paula.savonen@kuopionkonservatorio.fi
  Suonenjoki

Sereckis, Remigijus, trumpetti
  remigijus.sereckis@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Stasevskij, Justas, kamarimusiikki ja piano
  justas.stasevskij@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Taalikainen, Sinikka, baritonitorvi, kamarimusiikki ja orkesterit, ja pasuuna
  sinikka.taalikainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Törmä, Timo, sello
  timo.torma@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Ulmanen, Harri, baritonitorvi, Haapaniemen puhallinorkesterit, musiikkipaja, trumpetti, ja tuuba
  harri.ulmanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Untamala, Tuomas, Juniorijouset, Kamarijouset, ja sello
kamarimusiikki ja orkesterivastaava
  tuomas.untamala@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Vainio, Minna, alkusoitto ja piano
  minna.vainio@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Varpula, Ari, baritonitorvi ja tuuba
  ari.varpula@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Vavilova, Irina, urut
  irina.vavilova@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Virtanen, Jarna, käyrätorvi
  jarna.virtanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Siilinjärvi

Väisänen, Vesa, piano ja säestys
säestäjä (klassinen)
  vesa.vaisanen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Lapinlahti

Zygaite-Serecke, Vaida, kamarimusiikki, Pohjantien nuoriso-orkesteri, ja saksofoni
  vaida.serecke@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Markkanen, Milja, laulu
  milja.markkanen@kuopionkonservatorio.fi
  Suonenjoki

Dancescu, Mariana, fagotti
  0400 487 132
  mariana.dancescu@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Jääskeläinen, Emma, piano
  emma.jaaskelainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Korhonen, Mikko, urut
  Kuopio

Opetuspisteet

Kuopion Musiikkikeskus
  Kuopionlahdenkatu 23 C, 70100 Kuopio (C ovi)

Haapakulma
  Haapaniemenkatu 10, 70100 Kuopio

Juankosken virastotalo
  Juankoskentie 13, 73500 Juankoski

Soittokunnantalo
  Juankoskentie 9, 73500 Juankoski

Lapinlahden toimipiste, klassinen musiikki ja musiikin varhaisiän opinnot
  Juhani Ahontie 4, 73100 Lapinlahti

Nilsiän virastotalo
  Nilsiäntie 78, 73300 Nilsiä

Pajulahden koulu
  Kortteisenmäentie 21, 73360 Pajulahti

Nilsiän Yhtenäiskoulu
  Syvärintie 47, 73300 Nilsiä

Siilinjärven toimipiste
  Isoharjantie 4, 71870 Siilinjärvi (Rakennus S3, 3. kerros)

Suonenjoen toimipiste
  Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki (Yrityspuisto Futuria)