Kuopion konservatorion henkilökunta

Rehtori Esko Kauppinen
Kokonaisvastuu oppilaitoksen toiminnasta
esko.kauppinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 7279 213

Aineryhmävastaava, klassinen musiikki
Markku Laakso, markku.laakso@kuopiokonservatorio.fi, puh. 050 360 4111

Aineryhmävastaava, rytmimusiikki
Tiina Riekkinen, tiina.riekkinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9218

Aineryhmävastaava, musiikkiteknologia
Petteri Pyyny, petteri.pyyny@kuopionkonservatorio.fi, puh. 045 136 0210

Opinto-ohjaaja Tuomas Rannankari
Opinto-ohjaus klassinen, rytmimusiikki ja musiikkiteknologia
tuomas.rannankari@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9235,

Ammatillisen koulutuksen opintosihteeri Ritva Miettinen
opintosihteeri.ammatillinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9204

Ammatillisen koulutuksen suunnittelija Piia Suhonen
opintosihteeri.ammatillinen@kuopionkonservatorio.fi, puh. 044 727 9203

Ammatillisen koulutuksen terveydenhoitaja

Sini Valén
puh. 044 7186224, sini.valen@kuopio.fi
Puhelintunti arkisin klo 8–9 ja klo 11.00–11.30

Avovastaanotto (päivystävä terveydenhoitaja) ilman ajanvarausta:
ma-to klo 7.45–10.30 & 11.30–13.00
pe klo 7.45–10.30
Kaartokatu 9 A 1, ovi 2, 4. krs.

Yllä mainittuina aikoina opiskelijat pääsevät terveydenhoitajan vastaanotolle ilman ajanvarausta vuoronumerojärjestyksessä. Avovastaanotolla hoidetaan mm. tapaturmia, akuutteja sairausasioita, sairauslomatarpeen arvioita. Muutoin asiointi aina ajanvarauksella.

Ammatillisen koulutuksen psykologi

Tuulia Nicholls
Kuopion kaupunki / Kasvun ja oppimisen tuki
puh. 044 718 4061, tuulia.nicholls@kuopio.fi
Vastaanotto: Vuorikatu 27 (kouluvirasto)
Ajanvaraus puhelimitse

Ammatillisen koulutuksen kuraattori

Piia Kuusela
puh. 044 718 1978, piia.kuusela@kuopio.fi
Vastaanotto: Vuorikatu 27 (kouluvirasto)
Ajanvaraus puhelimitse tai sähköpostilla

Oppilaitospastori

Panu Pohjolainen
puh. 040 484 8472, panu.pohjolainen@evl.fi
Kuninkaankatu 12
70100 Kuopio

Tukea