Tanssin opettajat ja opetuspisteet

Opettajat

Jeffery, Harriet, jazztanssi, nykytanssi, ja tanssin valmentavat opinnot
  045 136 0205
  harriet.jeffery@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Korhonen, Kirsi, baletti, lastentanssi, ja tanssin valmentavat opinnot
  045 139 3911
  kirsi.korhonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Lydman, Sonja, akrobatia, baletti, koreografia, nykytanssi, ja tanssin oheisharjoittelu
tanssikollegion puheenjohtaja
  045 139 3901
  sonja.lydman@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Nenonen, Eliisa, baletti
  eliisa.nenonen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Reinikainen, Eeva-Liisa, improvisaatio, nykytanssi, ja tanssin oheisharjoittelu
  050 577 2739
  eeva-liisa.reinikainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Savolainen, Emilia, erityisryhmä, lastentanssi, nykytanssi, ja tanssin valmentavat opinnot
  044 727 9222
  emilia.savolainen@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio ja Nilsiä

Toivanen, Mari, akrobatia, lastentanssi, nykytanssi, tanssimuskari, ja tanssin valmentavat opinnot
  045 139 3917
  mari.toivanen@kuopionkonservatorio.fi
  Juankoski ja Kuopio

Törrö, Kati, erityisryhmä, lastentanssi, ja tanssin valmentavat opinnot
  kati.torro@kuopionkonservatorio.fi
  Kuopio

Opetuspisteet

Hermannin salit
  Hermanninaukio 3 A, 70620 Kuopio

Juantehtaan koulu
  Ruukintie 2b, 73500 Juankoski

Kuopion Musiikkikeskus
  Kuopionlahdenkatu 23 C, 70100 Kuopio (C ovi)

Lehtoniemen päiväkoti
  Lehtoniementie 107, 70840 Kuopio

Nilsiän Manttu
  Vesitornintie 1, 73300 Nilsiä